""Evropská ústava""

Bývalý německý prezident Roman Herzog k Evropské unii

13/5/2007 - aktualne
Roman HerzogBývalý spolkový president Roman Herzog a LĂĽder Gerken, ředitel Centra pro evropskou politiku, bijí na poplach: Stále více rozhodnutí německých politiků je předurčeno z Bruselu. S ohledem na upadající moc Spolkového sněmu si kladou otázku, zda je stále ještě možno označit Německo za parlamentní demokracii. Evropská ústava tento problém neřeší, naopak upevňuje netransparentní Unii, které na sebe stahuje příliš mnoho moci. Pledoyer za Evropu blízkou občanům.

Read more »

Prosperita obětovaná ústavě?

26/3/2005 -
Včerejší odmítnutí uvolnit v EU trh se službami opět ukázalo, že krásná slova o budování jedné velké Evropy přestanou v praxi fungovat vždy v okamžiku, kdy si některý z velkých členských států postaví hlavu a odmítne se kvůli vlastním zájmům do jejího budování zapojit.

Read more »

Nepodporuji Evropskou ústavu

19/1/2005 -
Nepodporuji Evropskou ústavuV minulém týdnu proběhlo ve Štrasburku hlasování Evropského parlamentu o usnesení k návrhu Smlouvy o Ústavě pro Evropu, které se obecně nesprávně říká Evropská ústava. V tomto hlasování jsem hlasoval proti, stejně jako všichni poslanci Evropského parlamentu za ODS. Z 24 poslanců EP zvolených v ČR hlasovalo pro návrh usnesení pouze sedm (tři poslanci NK-ED, všichni - dva lidovci a všichni - dva sociální demokraté). Z celého Evropského parlamentu tak byl z ČR proti usnesení největší díl poslanců.

Read more »

Hlasování o Evropské ústavě

12/1/2005 -
"Ústava pro Evropu" Dnes, 12. ledna 2005, bude Evropský parlament hlasovat o zprávě k tzv. Evropské ústavě. Všeobecně se předpokládá, že většina poslanců EP tzv. Evropskou ústavu podpoří. Poslanci Občanské demokratické strany však mezi nimi nebudou.

Read more »
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt