"Regulace OSVČ řidičů"

Komise poslechla Evropský parlament

15/9/2010 -
Komise poslechla Evropský parlament Siim Kallas, místopředseda Evropské komise, zaslal dopis prezidentu Evropského parlamentu Buzkovi kde informuje o definitivním stažení návrhu na vyloučení samostatně výdělečně činných řidičů z pole působnosti směrnice. Komise tak reaguje na červnové hlasovaní na plénu kde většina poslanců hlasovala proti. Pohřbila tak poslední naději řidičů jak se vyhnout nové nesmyslné byrokracii.

Read more »

Regulace OSVČ řidičů

7/7/2010 -
Regulace OSVČ  řidičůPoslanci frakce Evropských konzervativců a reformistů oslovili dva komisaře ve věci regulace pracovní doby samostatně pracujících řidičů. Europoslanci Milan Cabrnoch a Robert Zlile se obrátili jménem frakce dopisem na místopředsedu Evropské komise pana Siim Kallase a na komisaře pana László Andora.

Read more »

Povinný eurošlofík je tu. ňidiči musejí pracovat méně

16/6/2010 -
Povinný eurošlofík je tu. ňidiči musejí pracovat méněProfesionálním řidičům, kteří pracují na živnostenský list, přibude další administrativní a finanční zátěž. Evropský parlament dnes schválil směrnici, která těmto řidičům nařizuje stejný pracovní režim, jaký musejí dodržovat řidiči kamionů.

Read more »

Slyšení v Evropském parlamentu hájilo zájmy podnikatelů

20/5/2010 -
Slyšení v Evropském parlamentu hájilo zájmy podnikatelů Přestože pracuji v Evropském parlamentu už šest let, stále mě překvapuje, jak rychle někteří europoslanci zapomínají na skutečné potřeby svých voličů, s jakou lehkostí vplouvají do oblak bruselské byrokracie a nadšeně schvalují zbytečné nebo přímo škodlivé regulace. Jedním z typických příkladů, kdy touha "nařídit dobro" zkomplikuje desetitisícům lidí v celé Evropě život, je směrnice o pracovní době profesionálních řidičů.

Read more »
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt