"Kolínsko"

Místopředseda ODS na Kolínsku

13/5/2013 -
Místopředseda ODS na Kolínsku

Na pozvání Milana Cabrnocha, předsedy oblastního sdružení ODS Kolín, navštívil ve čtvrtek 9. května 2013 naši oblast místopředseda ODS a současně místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR JUDr. Jiří Pospíšil.

Odpoledne se pan místopředseda a současně bývalý ministr spravedlnosti setkal na besedě s právnickou veřejností. Pozvali jsme soudce, advokáty, státní zástupce, notáře, ale i studenty gymnázií z okresu Kutná Hora a okresu Kolín. Během dvouhodinové diskuse došlo nejen na nový občanský soudní řád, naděje a obavy s ním spojené. Probrali jsme také aktuální události spojené se vztahy mezi státními zástupci a policií, ale i obecnější témata související s vymahatelností práva v naší zemi.

Po besedě s právnickou veřejností se pan Pospíšil jako host zúčastnil diskusního oblastního sněmu v Kolíně. Zde jsme pokračovali ještě otevřenějším tónem v hodnocení stávající politické situace, situace ODS, fungováním koaliční vlády a rolí ODS v ní i přípravami na nastávající volební rok.

MUDr. Milan Cabrnoch, ODS
předseda Oblastního sdružení ODS Kolín
poslanec Evropského parlamentu
9. května 2013

Modré Kolínsko 4/2012

20/12/2012 -

PDF ke stažení zde: modre-kolinsko-4-2012.pdfPřečíst on-line: zde.

Na peníze z hazardu musejí kluby počkat

22/10/2012 -

Ještě letos má být vyplacena sportovním klubům v Kolíně část peněz, na nichž se jejich představitelé dohodli s radnicí. Memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře ve financování sportovní činnosti ve městě Kolín má oddílům zajistit z výtěžku z výherních automatů prozatím 200 korun na hlavu. Celkem by tedy město mělo tento rok uhradit sportovcům kolem jednoho milionu korun. Radní však návrh 1. října stáhli a budou se jím zabývat až poté, co bude především potvrzen skutečný počet členů v jednotlivých klubech.

Úkol dokladovat reálné počty členů má splnit předseda Komise tělovýchovy a sportu při Radě města Kolína Jiří Tuček. "Jde nám o to, abychom oddílům neplatili za černé duše. Rovněž jsme se na radě bavili o tom, co je a není sportem a nespadá-li nějaký klub pod jinou komisi. Radní však nezpochybnili závazky plynoucí z memoranda," komentoval stáhnutí návrhu z programu rady starosta Vít Rakušan. Konečná cifra plynoucí do městského rozpočtu z výherních hracích přístrojů má být známa do konce března. Poté by měly sportovní subjekty obdržet zbytek.

Ve Štítarském údolí vzniká naučná stezka

22/10/2012 -

Jihozápadně od Kolína, ve Štítarském údolí, vzniká naučná stezka. Ta se má stát místem relaxace, sportovního vyžití a vzdělávací lokalitou pro školní výpravy. Projekt realizovaný občanským sdružením M'am'aloca má zpříjemnit život v krajině nedávno narušené velkou dopravní stavbou.

Obnovu prvního zhruba kilometrového úseku stezky pro pěší i cyklisty ze Štítar do Zibohlav a Radovesnic I zahájil v létě 2012 minibagr u Pekelského potoka. Nová alternativní cesta protínající unikátní ekosystém s bohatou ptačí populací a soukromou ohradou daňků bude místním i turistům ze širokého okolí k dispozici v plné výbavě už na jaře příštího roku. Projekt s rozpočtem cca 350 tis. Kč, financovaný hlavním dílem z grantu TPCA Partnerství pro Kolínsko, nejenže vyvažuje zásah do tváře Štítarského údolí v podobě silničního obchvatu Kolína s obřím mostem. Nabídne také kvalitnější možnost pohybu chodcům a cyklistům mezi zmíněnými obcemi, které dnes spojuje kromě revitalizované stezky pouze místy velmi nebezpečná silnice 2. třídy.

Třebovli vládne staronová starostka

17/9/2012 -

Je rozhodnuto, starostkou obce Třebovle zůstává Lenka Růžková ze sdružení Za spokojenou obec. KSČM se sice obrátila na soud kvůli průběhu nových komunálních voleb, které se konaly v červenci, ale neuspěla. Volební subjekt Nová budoucnost během ustavujícího zasedání na konci srpna navrhl vlastního kandidáta na hlavu obce Tomáš Duška, ale ten nezískal potřebný počet hlasů. Pro staronovou starostku hlasovali v sedmičlenném orgánu čtyři zastupitelé, což sice těsně, ale přesto stačilo. Zástupkyní byla zvolena Martina Dvořáková, která náleží ke stejnému volebnímu subjektu jako starostka.
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt