"Týden Milana Cabrnocha"

Týden Milana Cabrnocha od 17. června 2013

14/6/2013 -

V pondělí 17. června zahájí Milan Cabrnoch setkáním s novináři na téma implementace směrnice o přeshraničních zdravotních službách v České republice. Odpoledne se zúčastní regionální rady středočeské ODS.

V úterý navštíví Prostějov, kde se setká se členy ODS, ale i se studenty střední školy.

Ve středu ráno odletí Milan Cabrnoch do Bruselu, aby se zde zúčastnil zasedání výboru pro zaměstnanost a sociální věci i výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Večer promluví na Evropské konferenci pro výrobu na téma vysílání pracovníků.

Ve čtvrtek bude pokračovat zasedání výborů a večer přiletí Milan Cabrnoch zpět do Prahy, aby se v pátek věnoval pracovním setkáním.

Týden Milana Cabrnocha od 10. června 2013

14/6/2013 -

V týdnu od 10. června se ve Štrasburku konalo plenární zasedání Evropského parlamentu. V pondělí podvečer se Milan Cabrnoch setkal s ostatními koordinátory hlasování Evropských konzervativců a reformistů, aby spolu dohodli hlasovací listy pro toto zasedání. Večer promluvil na plénu na téma ohrožení elektromagnetickým zářením a ochrany zdraví při práci.

V úterý zasedl klub ODS v Evropském parlamentu a odpoledne se Milan Cabrnoch zúčastnil schůze předsedů delegací a také schůze skupiny Evropských konzervativců a reformistů. Milan Cabrnoch také vystoupil na plénu se svým vyjádřením k projednávanému fondu pro pomoc nejchudším. Ve svém vyjádření zdůraznil, že rozdávání potravin není řešením chudoby a že by bylo třeba investovat spíše do vzdělávání a podpory tvorby pracovních míst.

Ve středu bylo mimo plenárního zasedání na programu setkání stínových zpravodajů k zdravotnickým diagnostickým prostředkům in vitro.

Ve čtvrtek odpoledne projednávalo plénum situaci uvězněného představitele ázerbájdžánské opozice Ilgara Mammadova, který byl zatčen při únorových protestech ve městě Ismayli a od té doby je držen ve vazbě. K tomuto tématu Milan Cabrnoch rovněž promluvil. Kritizoval nezájem europoslanců podílet se na řádných jednáních s Ázerbájdžánem a zdůraznil nutnost zajištění spravedlivého procesu pro Ilgara Mammadova, a jeho neprodlené propuštění z vazby, nejsou-li pro ni důvody.

Týden Milana Cabrnocha

16/1/2013 -

První plenární zasedání Evropského parlamentu v roce 2013 se začalo ve Štrasburku v pondělí 14. ledna.

Na programu jednání je mimo jiné návrh Záruky pro mladé, který nás vrací do hlubokého socialismu, neboť usiluje o to, aby státy měly povinnost zajistit práci mladým. Na pondělní schůzi koordinátorů hlasování ECR se Milan Cabrnoch vyjádřil zásadně proti a jeho argumenty najdete v samostatném článku. Také se v pondělí večer zúčastnil schůze výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

V úterý se Milan Cabrnoch zúčastní klubu ODS v Evropském parlamentu a po skončení hlasování poobědvá s rumunskými členy konzervativní strany. Odpoledne se sejde s komisařem Borgem, kvůli aktuálním tématům ochrany veřejného zdraví. Budou mluvit o klinických studiích léků, o cenách léků i nové tabákové směrnici. V podvečer se Milan Cabrnoch zúčastní schůze skupiny Evropských konzervativců a reformistů.

Ve středu se bude Milan Cabrnoch věnovat koordinaci práce delegace Evropského parlamentu se zeměmi jižního Kavkazu a odpoledne pracovním skupinám výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

Ve čtvrtek po skončení plenárního zasedání se Milan Cabrnoch vrátí do Prahy, aby se zde připravil na výbor pro zaměstnanost a sociální věci a výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, které budou zasedat příští týden v Bruselu.

Týden Milana Cabrnocha

1/10/2012 -

První říjnový týden zahájí Milan Cabrnoch pozorováním parlamentních voleb v Gruzii, kde od soboty předsedá pozorovací misi Evropského parlamentu, která bude ukončena v úterý 2. října tiskovou konferencí. Milan Cabrnoch je tak jedním z nejvyšších představitelů Evropské unie, kteří parlamentní volby v Gruzii pozorují přímo na místě.

Ve středu se Milan Cabrnoch vrátí do České republiky, aby v Kolíně podpořil kandidáty ODS do zastupitelstva Středočeského kraje.

Čtvrtek a pátek bude věnován pracovním schůzkám a také přípravě na nadcházející výborový týden, kdy se bude Milan Cabrnoch věnovat mimo jiné problematice vysílání pracovníků.

Týden Milana Cabrnocha

24/9/2012 -

Poslední zářijový týden stráví Milan Cabrnoch z větší části v Bruselu. V pondělí se ale ještě zúčastní předvolebního setkání s občany v Kolíně a podpoří tak kandidáty ODS do krajských voleb. Bude také předsedat jednání oblastní rady ODS v Kolíně.

V úterý odletí Milan Cabrnoch do Bruselu, aby se zde věnoval přípravě na pozorovací misi Evropského parlamentu k parlamentním volbám v Gruzii a práci na zprávě Zdraví pro růst, která určí finanční rámec prostředků EU na zdravotnictví pro léta 2014-20.

Nejdůležitějším bodem týdně je diskuze „Paralympijské hry v Londýně 2012 a dále“, kterou Milan Cabrnoch spolupořádá s britskou kolegyní Marinou Yannakoudakis za podpory senátorky Daniely Filipiové a poslankyně Lenky Kohoutové. Českou republiku budou mimo Milana Carbnocha a Lenky Kohoutové reprezentovat čtyřnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář a výkonný ředitel ČT SPORT Jiří Ponikelský.

Čtvrtek zaplní pracovní jednání a v pátek se Milan Cabrnoch vydá do Gruzie, pozorovat průběh parlamentních voleb, které proběhnou v pondělí 1. října.
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt