"Anonce"

Pozvánka na seminář: „ePreskripce – budoucnost nejistá“

2/11/2013 -

Centrum zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut spolu s Českým národním fórem pro eHealth si Vás dovoluje pozvat na seminář

ePreskripce – budoucnost nejistá

ve středu 6. listopadu 2013 od 15.45 do 18.00 hod. vysoká škola CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1)

Pozvánka: Konference Regulace tabáku – osobní svoboda vs. veřejné zdraví

29/5/2013 -

V Evropském parlamentu je právě projednáván návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových a souvisejících výrobků. Jde o jeden z nejdiskutovanějších legislativních návrhů sedmého funkčního období Evropského parlamentu, který vyvolal i velký zájem veřejnosti. Zásadní otázka totiž zní, zda-li Evropské unii přísluší o tomto tématu rozhodovat. Návrh směrnice upravuje výrobu, obchodní úpravu a prodej tabákových a souvisejících výrobků a usiluje o omezení kouření a jeho dopadu na veřejné zdraví prostřednictvím regulace průmyslu a obchodu.

Mnoho otázek, které návrh vyvolává, se týká rovnováhy mezi osobní svobodou a ochranou veřejného zdraví. Dále se vede diskuze o svobodě trhu, problematice padělků a také o obavách, že by podobně restriktivně mohly být v budoucnu nahlíženy i další nezdravé produkty, jako jsou cukrovinky, nebo tučné maso. Problematickým bodem je také přenos odpovědnosti za veřejné zdraví na průmysl.

Začátkem května podal Milan Cabrnoch k návrhu směrnice na dvaasedmdesát pozměňovacích návrhů. Vzhledem k historickým zkušenostem s regulací alkoholu lze s úspěchem pochybovat, o tom, že přísná regulace omezí počet kuřáků v Evropě a zároveň nezvýší objem černého trhu s tabákovými výrobky.

Navíc se Milan Cabrnoch domnívá, že Evropské unii nepřísluší tuto oblast regulovat, neboť to lze učinit na úrovni členských států. Ve svých návrzích usiluje o to, aby byla zachována svoboda trhu a přílišným rozsahem zdravotních varování nedošlo k usnadnění práce padělatelů.

Centrum zdravotně-sociálních studií Vysoké školy CEVRO Institut pořádá k návrhu „tabákové“ směrnice odbornou konferenci, na které vystoupí i Milan Cabrnoch.

Konference se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2013 od 14h v prostorách vysoké školy CEVRO Institut, Jungamnnova 17, Praha 2 a je veřejně přístupná. V příloze naleznete program konference.

Attachments:

Pozvánka na seminář: NOVÉ EVROPSKÉ REGULACE V LÉKOVÉ POLITICE

22/2/2013 -

Centrum zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na seminář:

NOVÉ EVROPSKÉ REGULACE V LÉKOVÉ POLITICE

který se uskuteční ve středu 27. února 2013 od 16.00 do 18.00 hod. v budově vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Seminář se koná za podpory Evropských konzervativců a reformistů.

Svou účast, prosím, potvrďte na e-mailu lucie.litomiska@vsci.cz .

Veřejná konzultace k financování vědy a výzkumu v EU

17/2/2011 -
Veřejná  konzultace k financování vědy a výzkumu v EU9. února 2011 vydala Evropská komise Zelenou knihu nazvanou Učiňme z problémů výhody: na cestě ke společnému strategickému rámci pro financování výzkumu a inovací v EU, ve které jsou navrženy změny způsobu financování výzkumu a inovací z prostředků Evropské unie.

Read more »

Týden Milana Cabrnocha (1. - 10. listopadu 2010)

1/11/2010 -
Týden Milana CabrnochaPrvní listopadový týden zahájil Milan Cabrnoch setkáním se členy ODS, které zajímá problematika zdravotní a sociální politiky a také propojení těchto dvou rezortů. V podvečer předsedal Milan Cabrnoch zasedání oblastní rady ODS Kolín, kde se hodnotily výsledky komunálních voleb v oblasti. Výsledky v jednotlivých obcích a městech jsou zejména odrazem práce místních sdružení.

Read more »
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt