"Zdravotně postižení"

Jiný pohled na handicap v Evropském parlamentu

27/9/2012 -

Brusel, 26. září 2012 -- Letošní Paralympiáda měla své pokračování v Bruselu. Na půdě Evropského parlamentu se sešli europoslanci se špičkovými paralympioniky, mezi nimiž nechyběli například český plavec a cyklista Martin Kovář nebo legendární britský judista Simon Jackson. Setkání, na kterém se podílela česká senátorka Daniela Filipiová, se zúčastnili také poslankyně Lenka Kohoutová, europoslanec Milan Cabrnoch, ředitel ČT 4 Jiří Ponikelský nebo britská konzervativní europoslankyně Marina Yannakoudakis.

[video:youtube:ekDIqQsI5wA]

"Lidé se zdravotním postižením se v povědomí širší veřejnosti spojují spíše s nejrůznějšími dotacemi a podporami, jako skupina, která něco požaduje," řekl Milan Cabrnoch. "My jsme ale chtěli po skončení letošní Paralympiády - za jejíž organizaci je nutné Londýnu jen pogratulovat - prezentovat zdravotně postižené jako lidi silné a úspěšné, kteří mohou být v mnohém příkladem pro ostatní."

Leitmotivem diskuse v Evropském parlamentu byl známý fakt, jak velkou roli v životě zdravotně postižených hraje právě sport. Podle Milana Cabrnocha je klíčové, aby k němu měli zajištěn přístup všichni, ne jen špičkoví sportovci.

POZVÁNKA: PARALYMPIJSKÉ HRY 2012 A DÁLE

18/9/2012 -

MUDr. Milan Cabrnoch, poslanec Evropského parlamentu
ve spolupráci s Ing. Arch. Danielou Filipiovou, senátorkou Parlamentu ČR
a Lenkou Kohoutovou, poslankyní Parlamentu ČR

si Vás dovolují pozvat na diskuzní oběd

PARALYMPIJSKÉ HRY 2012 A DÁLE

který se uskuteční
26. září 2012 mezi 12h00 a 14h00 v Evropském parlamentu
v místnosti ASP 1H1
za účasti poslankyně Lenky Kohoutové, paralympionika Martina Kováře a výkonného ředitele ČT4 Jiřího Ponikelského

INVITATION: London Paralympic Games: 2012 and beyond

18/9/2012 -

Dear all,
You are mostly welcomed to the lunch and discussion: London Paralympic Games: 2012 and beyond which will be held on Wednesday 26th September between 12:00 and 14:00 in the European Parliament, room A1H1.

The event is hosted by Ms Marina Yannakoudakis, MEP and Mr. Milan Cabrnoch, MEP both ECR.

Speakers include:
- Simon Jackson MBE, Judo Paralympic Gold Medallist
- Martin Kovář, Swimming Paralympic 4 time Gold Medallist and now competes as a hand cyclist
- Lenka Kohoutová, Czech MP
- Jiří Ponikelský, director of ČT4
- Richard Barnes, Former Deputy Mayor of London

Budoucnost paralympijského hnutí

18/9/2012 -

Ve středu 26. září pořádá v Evropském parlamentu v Bruselu Milan Cabrnoch ve spolupráci s Ing. Arch. Danielou Filipiovou, senátorkou Parlamentu ČR, Lenkou Kohoutovou, poslankyní Parlamentu ČR a Marinou Yannakoudakis, poslankyní Evropského parlamentu diskuzi Paralympijské hry 2012 a dále.

Paní senátorka Filipiová upozornila na markantní rozdíl v mediálním pokrytí olympijských a paralympijských her v Londýně. Proto byl do diskuze pozván i pan Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT4. Českou republiku bude dále reprezentovat handbiker Martin Kovář, poslankyně Lenka Kohoutová a samozřejmě Milan Cabrnoch. Diskuze se zúčastní i britští paralympionici.

Podpora sportu zdravotně postižených je důležitou součástí politiky začleňování znevýhodněných osob do společnosti.

Služby a nástroje vedoucí k zaměstnanosti osob se zdravotním postižením

29/4/2010 -

27. a 28. dubna 2010 se v Primátorské rezidenci v Praze uskutečnila pod záštitou MUDr. Milana Cabrnocha, poslance Evropského parlamentu a člena výboru pro zaměstnanost a sociální politiku a Jiřího Janečka, poslance PSP ČR a radního pro sociální oblast Magistrátu hl. m. Prahy mezinárodní konference "Nástroje vedoucí k zaměstnanosti osob se zdravotním postižením - příklady dobré praxe", jejímž cílem bylo prezentovat evropský projekt Pass it on, modely dobré praxe zaměstnávání OZP v České republice a možnosti, nejen legislativní, které mají čeští personalisté při zaměstnávání OZP. Protože se Milanc Cabrnoch nemohl zúčastnit osobně, zaslal účastníkům tuto prezentaci.
© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt