Návrhy EU na ochranu pracovníků potřebují lepší implementaci

 

| 27/3/2012 | Témata: Vysílání pracovníků.

Návrhy EU na ochranu pracovníků potřebují lepší implementaciDlouho očekávané návrhy Komise ke zpřesnění ochrany vysílaných pracovníků v EU by měly být založeny na správné implementaci současné legislativy, spíše než na zavedení nových regulací, uvedl dnes poslanec Evropského parlamentu Milan Cabrnoch, mluvčí frakce Evropských konzervativců a reformistů pro oblast zaměstnanosti a sociálních věcí.

Komise hledá způsoby, jak zajistit všechna práva ohledně platů a dovolené také pro pracovníky vysílané do jiných členských státu EU. Tyto návrhy odrážejí rozhodnutí Evropského soudního dvora a to Laval a Viking, která se zabývala podmínkami vysílání pracovníků.

Komise navrhla směrnici, jejímž cílem je zlepšit povědomí o právech a povinnostech zaměstnanců. To si také žádá pravidla pro spolupráci mezi národními orgány odpovědnými za vysílání pracovníků a sledování tzv. "letter box" společností, které používají vysílání pracovníků jako způsob, jak se vyhnout platným pravidlům. Směrnice se dále dotýká velmi specificky odvětví stavebnictví, ve kterém dle Komise dochází k podvodům velmi často.

MUDr. Milan Cabrnoch dodal:

"Chceme méně regulace volného pohybu pracovních sil v rámci EU. Pokud však pravidla existují, je důležité, aby je vyslaní pracovníci neobcházeli. Návrhy Komise by se měly soustředit na dokončení jednotného trhu, aby se lidé mohli svobodně rozhodnout pracovat v jiném členském státě EU bez obavy ze ztráty svých práv. Jsem rád, že Komise nepodlehla tlaku levice na nové otevření Směrnice o vysílání pracovníků. Namísto prohloubení byrokracie a další regulace potřebujeme lepší dodržování a vymáhání stávajících předpisů a jasně určená a vyvážená práva a povinnosti pro pracovníky a podniky. "

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt