Plenární zasedání EP ve Štrasburku ve dnech 14. - 17. 4. 2014

 

Michaela Plonquet Straková | 15/4/2014 | Témata: Evropský parlament, Plenární zasedání.

Ve dnech 14. - 17. dubna 2014 probíhá plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. První den zasedání je na programu jednání společná rozprava o Potravinách, zdraví zvířat a rostlin.
Druhý den dopoledne Evropský parlament věnuje přednostní rozpravě o Bankovní unii a Bezpečnosti výrobků a ochraně spotřebitelů. V odpoledním programu se poslanci budou zabývat společnými rozpravami z výboru EMPL - Podpora mobility pracovníků zlepšením nabývání a zachování doplňkových důchodových práv, Vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, Posílení spolupráce mezi veřejnými službami zaměstnanosti.
Středeční ranní jednání jsou vyhrazena přednostní rozpravě, která se týká 100 let od první světové války: poučení a budoucnost Evropy. Invazi na Ukrajinu. Zasedání ve středu odpoledne je věnováno převážně Společné rozpravě o Vlastních zdrojích.

Ve čtvrtek dopoledne se bude projednávat Přeprava odpadů, či Jednání o dohodě o volném obchodu mezi EU a Vietnamem. Poslední den plenárního zasedání v odpoledních hodinách je jako již tradičně zařazena Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu.

Během setkání koordinátorů hlasování (whipů) projednal Milan Cabrnoch s kolegy z EKR společný postup při hlasováních zpráv tohoto plenárního zasedání.
Podrobný program plenárního zasedání naleznete na:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+AGENDA+20140414+SYN+DOC+XML+V0//CS

Michaela Plonquet Straková, 10. 04. 2014

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt