Plenární zasedání EP ve Štrasburku ve dnech 03. - 06. 2. 2014

 

Michaela Plonquet Straková | 4/2/2014 | Témata: Evropský parlament, Plenární zasedání.

Ve dnech 03. - 06. února 2014 probíhá plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. První den zasedání jsou na programu jednání společné rozpravy z výboru pro Právní záležitosti JURI. týkající se Uplatňování práva EU a zlepšení právních předpisů

 

Druhý den dopoledne Evropský parlament věnuje rozpravě Autorské právo a práva s ním související a licence pro více území k právům k užití hudebních děl online. V odpoledním programu se poslanci budou zabývat společnými rozpravami o Prosazování politiky v oblasti hospodářské soutěže, o Smlouvě o obchodu se zbraněmi a o Harmonizačním balíčku.

 

Středeční ranní jednání jsou vyhrazena přednostním rozpravám o Náhradách a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů a o Podmínkách vstupu a pobytu státních příslušníků třetích zemí za účelem sezónního zaměstnání. Zasedání ve středu odpoledne je věnováno převážně Situaci na Ukrajině.

 

Ve čtvrtek dopoledne se bude projednávat Akční program na podporu vnitrozemské vodní dopravy. Poslední den plenárního zasedání v odpoledních hodinách je jako již tradičně zařazena Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu.

 

Během setkání koordinátorů hlasování (whipů) projednal Milan Cabrnoch s kolegy z EKR společný postup při hlasováních zpráv tohoto plenárního zasedání.

Podrobný program plenárního zasedání naleznete na: http://www.europarl.europa.eu/sides/indexPartSession.do?reference=2014-02&language=CS

 

Příští plenární zasedání EP se bude konat ve Štrasburku 24. - 27. února 2014.

 

Michaela Plonquet Straková, 04. 02. 2014

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt