Roithová obelhala redaktorku Tachecí, pro zákaz žárovek hlasovala sama!

 

| 28/2/2013 | Témata: Česká republika.

Roithová obelhala redaktorku Tachecí. Pro zákaz žárovek hlasovala sama.

Ve středeční MF Dnes uvedla Barbora Tachecí ve svém sloupku Přímo k věci o europoslankyni Roithové:

“...a na lusknutí prstu z paměti loví dávno zapomenuté příběhy. Díky ní už vím, kdo nám tu pomohl zakázat staré klasické žárovky. Teď, kdykoliv vstoupím do tmavého bytu s vědomím, že ještě chvíli neuvidím, promítnou se mi tváře pánů Ouzkého a Cabrnocha. V roce 2009 totiž ještě mohl Výbor pro životní prostředí EP tolik kritizovanou unijní žárovkovou diktaturu zvrátit, jenže předseda tohoto výboru pan Ouzký neprotestoval a zvedl pro to ruku stejně jako pan Cabrnoch. Takže lidé, kteří mají tak údajně protiregulační názory a měli možnost žárovky ovlivnit, neovlivnili nic.”

Obávám se, že s tou pamětí na lusknutí prstu paní europoslankyně Roithové to nebude zase až tak slavné. Jak je to doopravdy? Všechna fakta lze celkem snadno nalézt na webu Evropského parlamentu:

1. Ve volebním období 2004 až 2009 jsem nebyl členem Výboru pro životní prostředí.

2. Hlasování Výboru pro životní prostředí o směrnici Evropského parlamentu a Rady 2005/32/ES proběhlo dne 17. února 2009. Pro Směrnici hlasovalo 46 poslanců, 5 bylo proti a 3 se hlasování zdrželi. Já jsem se tohoto jednání Výboru pro životní prostředí vůbec nezúčastnil.

3. Směrnice byla schválena na plenární schůzi Evropského parlamentu dne 24. dubna 2009, byla hlasována jako 11. bod ve 12.20 hodin. Ani Milan Cabrnoch, ani Miroslav Ouzký ve jmenovitém hlasování zákaz žárovek nepodpořili. Zato jej podpořila europoslankyně Roithová!

Tedy: není pravda, že jsem pro zákaz žárovek někdy zvedl ruku. Překvapivě se však ukazuje, že pro zákaz žárovek zvedla ruku europoslankyně Roithová.

Navrhuji tady paní redaktorce Barboře Tachecí, aby pokaždé, kdykoli vstoupí do tmavého bytu, vzpomněla na to, jak se jako zkušená novinářka nechala obelhat a využít k politickému pomlouvání, aniž by se pokusila si veřejně dostupné informace ověřit. A možná se jí při tom vybaví tvář europoslankyně Roithové.

PŘÍMO K VĚCI s Barborou Tachecí Jejíma očima - Zuzana Roithová - Nikdy jsem neutíkala z boje - 27.2.2013 Mladá fronta DNES
První, čeho si všimla, bylo, že ve studiu chybí kanape. První, čeho jsem si všimla já, byl její vnitřní klid. Jako by zjistila, že jí je dobře, když není prezidentkou. Vsadím dolar proti fazoli, že má za sebou svoji první a poslední účast v prezidentských volbách. Je zřejmé, že na některé věci nemá žaludek. Po volbách bojovala proti bronchitidě v Thajsku. Zamumlala jsem, že žena v Česku kandiduje na prezidenta a žena v Thajsku tančí u tyče – což měl být výkop k případné genderové diskusi. Jenže poslankyně pravila, že nikoho u tyče neviděla, protože pořád šnorchlovala. Čímž téma uzavřela. Mluví zapáleně a na lusknutí prstu z paměti loví dávno zapomenuté příběhy. Díky ní už vím, kdo nám tu pomohl zakázat staré klasické žárovky. Teď, kdykoliv vstoupím do tmavého bytu s vědomím, že ještě chvíli neuvidím, promítnou se mi tváře pánů Ouzkého a Cabrnocha. V roce 2009 totiž ještě mohl Výbor pro životní prostředí EP tolik kritizovanou unijní žárovkovou diktaturu zvrátit, jenže: „Předseda tohoto výboru pan Ouzký neprotestoval a zvedl pro to ruku, stejně jako pan Cabrnoch. Takže lidé, kteří mají tak údajně protiregulační názory a měli možnost žárovky ovlivnit, neovlivnili nic,“ uzavírá téměř detektivní story Zuzana Roithová. Ze studia mířila rovnou na letadlo do Bruselu a nejvíc ji mrzelo, že se nemůže zúčastnit akce na podporu Daniela Hermana v čele Ústavu pro studium totalitních režimů. Situace kolem Ústavu, který se obává odvolání ředitele, a dokonce i zrušení, ji asi opravdu trápí a vydržela by o tom vyprávět i cestou na letiště. Co čert nechtěl, mířila jsem jinam.

Reakce poslance Cabrnocha na PŘÍMO K VĚCI s Barborou Tachecí - Zuzana Roithová - 01.3.2013 Mladá fronta DNES

Kdo opravdu hlasoval pro zákaz žárovek?

 

Ve středeční MFD mne obvinila europoslankyně Roithová v rozhovoru s Barborou Tachecí z toho, že jsem hlasoval v europarlamentu pro zákaz žárovek. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě.

Všechna fakta jsou veřejně dostupná na webu Evropského parlamentu. Ve volebním období 2004 až 2009 jsem nebyl členem Výboru pro životní prostředí, který návrh projednával. Hlasování Výboru pro životní prostředí o směrnici Evropského parlamentu a Rady 2005/32/ES proběhlo dne 17. února 2009. Pro Směrnici hlasovalo 46 poslanců, 5 bylo proti a 3 se hlasování zdrželi. Já jsem se tohoto jednání Výboru pro životní prostředí vůbec nezúčastnil. Směrnice byla schválena na plenární schůzi Evropského parlamentu dne 24. 4. 2009, byla hlasována jako 11. bod ve 12.20. Podle záznamu o jmenovitém hlasování jsem prokazatelně zákaz žárovek nepodpořil.

Zato jej podpořila europoslankyně Roithová! Tedy: není pravda, že jsem hlasoval pro zákaz žárovek. Naopak je doložitelné, že pro zákaz žárovek zvedla ruku právě Roithová.

Milan Cabrnoch, europoslanec

Reakce poslance Ouzkého na PŘÍMO K VĚCI s Barborou Tachecí - Zuzana Roithová - 27.2.2013 Mladá fronta DNES
Byl jsem proti zákazu žárovek

Barbora Tachecí ve středeční MF DNES uvedla ve svém sloupku nepravdivou informaci od europoslankyně Zuzany Roithové, že jsem hlasoval pro zákaz žárovek. Je to lež. Již od první zmínky, že by Evropská unie chtěla zakázat žárovky, jsem byl proti. Všemi dostupnými prostředky jsem bojoval proti této nesmyslné regulaci. Hlasoval jsem proti zákazu žárovek na poli výboru ENVI a informoval jsem média o hrozícím nebezpečí, aby vyvolala veřejnou diskusi a došlo k tlaku na Evropský parlament. Bohužel každý si tenkrát řekl: "Nebudeme řešit něco, co přijde za pár let…" Vždy jsem byl proti zásahům EU do tržní ekonomiky. Evropská unie sama znevýhodňuje své členské země neustálými pravidly, jež následně ovlivňují národní ekonomiky.

MUDr. Miroslav Ouzký, europoslanec

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt