Týden Milana Cabrnocha

 

| 22/2/2013 | Témata: Česká republika, Evropský parlament.

V pondělí 25. února odletí Milan Cabrnoch do Bruselu, kde bude zasedat meziparlamentní výbor EU-Gruzie, kterému předsedá. Ještě před začátkem jednání se sejde s gruzínskou předsedkyní Tinatin Kidasheli. Jde totiž o první zasedání výboru od podzimních parlamentních voleb, ve kterých zvítězila nová formace oligarchy a nynějšího premiéra Bidziny Ivanishviliho. Gruzie se nyní nachází v přechodném období mezi prezidentským a parlamentním systémem a toto ústavní provizorium vytváří značné napětí, které 8. února vyústilo v násilnosti, během nichž byli napadeni i opoziční poslanci.

Tinatin Kidasheli je představitelkou vládnoucí strany a vzhledem k tenzi, která panuje mezi premiérovou stranou Georgian Dream (Gruzínský sen) a United National Movement (Spojené národní hnutí) prezidenta Michaila Saakashviliho se dá očekávat, že jednání výboru nebudou snadná.

Během pondělního odpoledne se v evropském parlamentu uskuteční také veřejné slyšení k návrhu tzv. tabákové směrnice (směrnice o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových a souvisejících výrobků).

V úterý dopoledne bude pokračovat zasedání meziparlamentního výboru EU – Gruzie a odpoledne se Milan Cabrnoch vrátí do Prahy.

Ve středu 27. února od 16h se pořádá Centrum zdravotně-sociálních studií Vysoké školy CEVRO Institut seminář "Nové evropské regulace v lékové politice", na kterém Milan Cabrnoch představí vznikající evropskou legislativu týkající se ceny a úhrady léků a pravidel pro provádění klinických studií. Na semináři vystoupí také zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv, reprezentanti farmaceutických firem a lékárnické komory.

Ve čtvrtek se Milan Cabrnoch setká s českými novináři, aby jim představil návrh tabákové směrnice, a odpoledne bude předsedat zasedání oblastní rady ODS Kolín.

Pátek jako obyčejně věnuje přípravě na nadcházející týden.

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt