Z deníku kandidáta 9. června 2004

 

| 9/6/2004 | Témata: Z deníku kandidáta do Evropského parlamentu 2004.

Tato středa měla být specifická tím, že jsem měl již podruhé v rámci předvolební kampaně do Evropského parlamentu po celý den doprovázet lídra Občanské demokratické strany Jana Zahradila na jeho návštěvě ve Středních Čechách. Jan Zahradil se však z důvodu nemoci omluvil a přislíbil účast až v odpoledních hodinách na mítinku v Kladně.

Prvním plánovaným místem setkání s občany bylo Husovo náměstí v Berouně. Na rohu náměstí blízko Pražské brány stál již v době mého příjezdu ozvučený stánek ODS s volebními materiály a balónky. Procházejícím občanům byly členy místního sdružení ODS rozdávány volební program, další volební materiály a volební koláčky z pekárny předsedkyně ODS v Berouně paní Schwippelové. Na mikrofon jsme opakovaně já, můj kolega z Poslanecké sněmovny a místopředseda ODS pan Petr Nečas a kandidát ODS v podzimních volbách do Senátu pan Jiří Oberfalzer promluvili na téma volby do Evropského parlamentu a pozvali jsme občany k těmto volbám. Vzhledem k velikému trhu, který na náměstí každou středu pravidelně probíhá, se nám podařilo oslovit velké množství místních občanů.

Podle harmonogramu Jana Zahradila bylo druhým místem setkání Husovo náměstí v Rakovníku. Do Rakovníka se však vypravili pouze moji kolegové z Poslanecké sněmovny - kandidát číslo 4 Hynek Fajmon a místopředseda ODS pan Petr Nečas. Já jsem se svým týmem vyrazil na jiné místo, a to do Slaného, abychom ještě jednou oslovili občany tohoto města. Počasí nám na rozdíl od minulé návštěvy Slaného přálo, a tak jsme na Husově náměstí v pravé poledne postavili stánek ODS a za doprovodu hudby jsme připomněli občanům volby do Evropského parlamentu a představili kandidátku a volební program Občanské demokratické strany.

Po dvou hodinách jsme přejeli do Kladna. Zde se místem setkání s voliči stalo náměstí Starosty Pavla, kde u kašny uprostřed náměstí hrála již při našem příjezdu živá hudba a u několika stánků s volebními materiály, balónky a občerstvením čekalo na lídra Občanské demokratické strany Jana Zahradila a další kandidáty mnoho místních občanů. Po krátké, ale velmi silné průtrži mračen postupně vystoupili a moderátorovi na otázky týkající se voleb do Evropského parlamentu odpověděli kandidát číslo 1 Jan Zahradil, kandidát číslo 4 Hynek Fajmon a já jako kandidát číslo 8. I přes deštivé přerušení akce si projevy kandidátů vyslechlo a volební program ODS odneslo mnoho kladenských voličů.

Od 17 hodin se na Václavském náměstí v Praze konal velký mítink Občanské demokratické strany, na kterém vystoupila většina kandidátů ODS do Evropského parlamentu v čele s lídrem Janem Zahradilem spolu s předsedou Mirkem Topolánkem a primátorem Pavlem Bémem.

             Přidej na Seznam

© 1999-2012 Milan Cabrnoch | webmaster@cabrnoch.cz | RSS | design: ESMEDIA a.s. | cms: b2evolution | kontakt